Методична скарбничка
Неділя, 29.09.2024, 19:20
Меню сайту

Категорії розділу
6 клас [1]
7 клас [4]
8 клас [0]
9 клас [1]
10 клас [0]
Економіка [5]
Інше [3]

Вхід на сайт

Пошук

Міні-чат

Друзі сайту
  • відділ освіти Маньківської РДА
  • Черкаський освітянський портал        
  • Міністерство освіти і науки України 

  • Статистика

    Онлайн всього: 3
    Гостей: 3
    Користувачів: 0

    Головна » Файли » Учителю географії » 7 клас

    Природні зони Африки
    30.09.2013, 17:38

    Урок вчителя Молодецької ЗОШ І-ІІІ ст. - Липівської Н.О.

     

    Тема. Природні зони Африки

       Мета уроку:

             навчальна: сформувати знання про природні зони Африки, уміння складати характеристику природних зон у певній послідовності за типовим планом;

              розвиваюча: розвивати вміння застосовувати знання на практиці, удосконалювати вміння працювати з підручником, картою, компютером, виділяти основне, робити висновки;

               виховна: виховувати зацікавленість, допитливість, захоплення красою природи материка Африка.

    Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

    Обладнання: фізична карта Африки, карта природних зон Африки, компютер, атлас.

     

                                             Хід уроку

    I.Організаційний момент

      Зібратись разом – це початок,

      Триматись разом – це прогрес,

      Працювати разом – це успіх.

                                                      Генрі Форд

     

    Будьте уважні, активні, дивіться, слухайте, аналізуйте, робіть висновки – і урок принесе вам задоволення і скриньку нових знань.

     II. Психологічний момент

    Урок розпочнемо сьогодні з математики, яка має відношення до географії.

     Вправа " Математика географічна. Вчитель ставить запитання , які стосуються Африки. Відповідями на ці запитання є цифри, їх потрібно додавати. Той хто зробить найточніше і швидше, той і виграє.

    1.Знайдіть суму цифр у значенні площі Африки ( 30, 3).

    2. До цієї суми додайте кількість материків на землі (6).

    3.Відніміть кількість океанів, що омивають Африку (2).

    4.Отриману цифру поділіть на кількість морів, що омивають материк Африка (2).

    5. До цієї цифри додайте цифру – місце, що займає африканський материк за площею ( 2).

    Відповідь: 7.

    Якщо ви правильно зробили, то вийде клас у якому ви навчаєтесь.

    Отже, Африка має безпосереднє відношення до вашого класу.

     III. Актуалізація опорних знань учнів

    На попередніх уроках ми мандрували з вами дивовижним і загадковим материком, улюбленицею сонця – Африкою. А чи вірити ви мені, що :  Прийом  Вірю – не вірю

    1.Африка – найбільший за розмірами материк світу,

    2.Африка примикає до Євразії,

    3.В Африці не зустрічаються багаторічні сніги і льодовики,

    4.Найвища точка в Африці – це гора Кіліманджаро,

    5.Найдовша річка в світі – Р. Ніл,

    6.Найповноводніша річка  - р. Нігер,

    7.о. Ньяса вулканічного походження,

    8.Африка лежить в помірному поясі,

    9.Велику територію охоплює тропічний пояс.

    Багато чим нас дивує Африка. А чи зможете ви здивувати своїм рекордом: пройти за 2 хв. Вздовж берегів та по території Африки, назвавши всі географічні обєкти.

    (Робота учня біля карти).

     IV. Мотивація навчальної діяльності учнів

     Бачите, як багато ми поклали знань у свої рюкзаки, щоб далі продовжити нашу подорож – знайомство з жаркою Африкою.

        Сьогодні ми побуваємо в природних  зонах Африки, тож темою наступного уроку є тема " Природні зони Африки

         Складемо характеристику природних зон за таким планом, ознайомтесь із ним.

           План характеристики природної зони ( запис на дошці)

    1.Географічне положення природної зони

    2.Основні форми рельєфу

    3.Клімат

    4.Внутрішні води

    5.Грунти , рослинний і тваринний світ

    VВивчення нового матеріалу

      Доросле населення України має можливість здійснити не тільки уявну подорож до різних куточків світу, а й практично побувати скрізь. Але перш , ніж вирушити в подорож, вони звертаються до туристичних фірм, щоб дізнатись про ту чи іншу країну, материк.

         Уявимо, що в таких фірмах працюєте ви і вам необхідно зробити рекламу тієї території, якою опікується ваша фірма.

    В Україні працюють такі турфірми: "Гілея,”  "Баобаб,”  "Сахара.

    Робота в групах: (I – тур фірма "Гілея,” II – тур фірма "Баобаб, III – тур фірма "Сахара)

    В  "Гілеї ” працють учні I групи, що вивчають зону екваторіальних лісів,

    в " Баобабі – II групи і вивчають зону саван і рідколісся,

    в " Сахарі – III групи, які вивчають зону тропічних пустель і напівпустель.

    Завдання для груп.

    1.Пояснити вибір назви груп

    2.Переконати, що подорож до цієї зони буде цікавою

    3.Попередьте про небезпеку, на яку можна чекати в цій природній зоні. ( Прийом " Як вести себе в цій ситуації...).

    Перегляд слайдів на компютері про картини природи, тваринний світ природних зон Африки.

    Прийом " Здивуй мене” (випереджувальне завдання).Учні розповідають цікаві повідомлення.

     Прийом " Чорний ящик .В цьому ящику тропічний фрукт, щоб його отримати ви повинні дати відповіді на мої запитання:

    1.Це рослина, що росте в зоні вологих екваторіальних лісів.

    2.Ця рослина є травою.

    3.Плоди дозрівають 3 – 4 місяці.

    4. Плодами люблять ласувати мавпи.

     

    VI. Закріплення знань, умінь, навичок

    Завдання. Нанести на контурну карту пустелі Наміб, Сахара, Калахарі.

    VII. Підсумок уроку

    VIII. Домашнє завдання

     Вивчити параграф 16, 17, 18.

    Самостійно опрацювати зону вічнозелених лісів і чагарників.

    Скласти  кросворд " Рослини і тварини Африки.

    слайди у додатку

     

    Категорія: 7 клас | Додав: mrpz
    Переглядів: 1068 | Завантажень: 44 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *: